• Szukasz informacji?

    Moda, uroda i medycyna to tematy prowadzone na tym blogu przez pasjonatów.


Co to jest Kava Kava?

2019-03-26

Kava Kava, znana również po prostu jako kava, jest polinezyjską rośliną ziołową, której łacińska nazwa - Piper methysticum - oznacza "odurzający pieprz". Korzenie tej rośliny są zazwyczaj mielone na miazgę i dodawane do wody, tworząc napój, który znany jest od wieków ze swojego uspokajającego działania. Wyspiarze Pacyfiku używali kava kava jako części rytuałów i ceremonii, ale obecnie jest ona powszechnie używana jako zwykły napój. Chociaż badania nad bezpieczeństwem tego napoju trwają nadal, kava wiąże się z kilkoma korzyściami zdrowotnymi.

Zmniejsza niepokój

Kava kava znana jest z tego, że poprawia nastrój, działa relaksująco i jest często wykorzystywana do łagodzenia lęków. Kawalaktony, które są substancjami wpływającymi na mózg i centralny układ nerwowy, są związane z działaniem uspokajającym kavy. Badania dowodzą, że napój z niej przygotowany jest skutecznym lekiem na lęki.

Pomocna w zasypianiu

Dowody wykazują, że kava kava jest świetnym środkiem w bezsenności spowodowanej nadmiernym stresem. Ponadto poprawia jakość snu. Naukowcy uważają, że roślina ta może być również skuteczna w leczeniu objawów spowodowanych zażywaniem leków nasennych, znanych jako benzodiazepiny. Osoby przyjmujące leki uspokajające nie powinny przyjmować kavy w połączeniu z nimi, ponieważ może ona powodować skrajną senność i spowolnienie odruchów.

Inne korzyści

Kawalaktony są powiązane z dodatkowymi korzyściami zdrowotnymi. Chemikalia te, produkowane z korzenia kavy, redukują drgawki i mają również właściwości przeciwbólowe. Kava kava jest również stosowana w leczeniu nadpobudliwości, ADHD, bólach głowy, migrenach, bólach mięśni, zespole chronicznego zmęczenia, infekcjach dróg moczowych i niektórych chorobach dróg oddechowych. Korzystnie wpływa na odporność i ogólna kondycje organizmu. Dzięki czemu minimalizuje ryzyko przeziębienia. W niektórych chorobach skóry kava jest również stosowana zewnętrznie, aby pomóc w leczeniu i działać jako środek przeciwbólowy.

Uwagi dotyczące bezpieczeństwa

Kava kava działa rozluźniająco i relaksująca, jest więc doskonała dla osób zmagających się ze stresem. Poza tym zaleca się ją przy depresji i innych chorobach o podłożu psychicznym. Napój mogą spożywać również kobiety z zespołem napięcia przedmiesiączkowego oraz w okresie menopauzy. Pozwoli nie tylko pozbyć się poczucia rozdrażnienia i zdenerwowania, ale także uśmierzy bóle brzucha, a także napływy gorąca. Kto powinien uważać z jej stosowaniem? Przede wszystkim kobiety w ciąży, karmiące piersią oraz dzieciKOMENTARZE:

© psouumyslenice.pl - 2022r.