• Szukasz informacji?

    Moda, uroda i medycyna to tematy prowadzone na tym blogu przez pasjonatów.


Jak wybrać łóżko do masażu?

2019-03-24

Rozważając szerokość łóżka do masażu, należy wziąć pod uwagę pewną kwestię, jaką jest prawidłowa mechanika ciała pacjenta i terapeuty. Im będzie ono szersze, tym wygodniejsze dla klienta o znacznie większej posturze. Jednak szerszy stół odsuwa klienta od terapeuty i zmusza masażystę do cięższej pracy, aby mógł umieścić ręce nad ciałem klienta. W wyniku tego terapeuta musi stale się pochylać, narażając swój kręgosłup na różnorodne zagrożenia. łóżka do masażuPodsumowując, szerokie łóżko do masażu zapewnia wygodę klientowi o większych gabarytach, a terapeuta musi zmagać się z resztą klientów. Dlatego należy wybierać uniwersalne rozwiązania, które będą zaspokajały potrzeby wszystkich pacjentów, a także ułatwiały pracę masażyście. Jednym z takich produktów jest m.in. łóżko do masażu Habys, które dostępne jest wielu wersjach. Dzięki czemu terapeuci mogą dostosować jego wymiary do swojego wzrostu i preferencji. Poza tym łóżko do masażu Habys jest niezwykle trwałe i stabilne. Producenci stołów do masażu oferują również takie produkty, które mają dodatkowe boczne elementy, przez co mogą uczynić łóżko szerszym.

Kolejną cechą niektórych stołów są otwory w uchwycie twarzy, które pozwalają na przesunięcie uchwytu twarzy na jedną stronę, co pozwala klientowi leżeć bliżej boku stołu. Taką funkcję mają również łóżka do masażu Habys. Zapobiega to konieczności przechylania się, zmniejszając tym samym nacisk na plecach. Pozwala to również terapeucie na zbliżenie się do klienta i na bardziej efektywne wykorzystanie masy ciała oraz zaangażowanie większych mięśni. Jeśli stół ma te otwory, dobrze jest skorzystać z nich dla lepszej mechaniki ciała.

Jeszcze ważniejsza od szerokości jest wysokość. Z reguły, podczas generowania głębokiego ciśnienia, masażysta chce, aby stół był jak najniższy. Dzięki temu łatwiej jest umieścić ciało nad klientem i wykorzystać grawitacją oraz masę ciała.

Najczęstszym błędem przy próbie zastosowania nowych technik jest to, że terapeuta ustawia łóżko do masażu zbyt wysoko. Dzieje się tak prawdopodobnie dlatego, że wielu terapeutów rozpoczyna swoją edukację w zakresie masażu w szkole, zajęciami, które uczą lekkiego ciśnienia wymagającego wysokiego stołu.

Często terapeuta przyzwyczaja się do utrzymywania stołu na tej wysokości, nawet jeśli później uczy się i stosuje głębsze techniki ciśnieniowe. Przy stole zbyt wysokim dla obecnie stosowanych technik, masażysta walczy o większe ciśnienie, myśląc, że jest zbyt słaby, gdy prawdziwym winowajcą jest zbyt wysokie łóżko do masażu. Mimo że większość ma regulowaną wysokość, tak jak łóżko marki Habys, ważne jest, aby wybrać stół, który może obniżyć się na tyle, aby blat stołu znajdował się znacznie poniżej dolnej części stawu kolanowego.KOMENTARZE:

© psouumyslenice.pl - 2022r.